pátek 27. ledna 2017

Módní nuda v zimních ulicích

Před pár dny zveřejnila Blanka Winterová ( návrhářka, stylistka a lektorka) na svém blogu článek, kde si všímá, že se v zimním období v našich ulicích objevuje příliš mnoho podivných, temných bytostí“.

Těmi temnými bytostmi myslí nás obyčejné ženy, které se v zimě zahalují do většinou černých bund. Upozorňuje na velmi omezený výběr oblečení v obchodech a na malou kreativitu či nezájem o sebe. Jako řešení nabízí na osvěžení outfitu barevné kabelky.

Ale zpět k té černé. Já si toho také všimla a jako módní laik jsem ráda, že na to upozorňuje odbornice.

V ulicích je to jak na pohřbu. Živé a výrazné barvy jsou spíš výjimkou. Ty nejčastější jsou černá, hnědá, šedá, tmavě modrá. Nevím, kdo nesmyslně určil, že právě to mají být barvy zimy.

Netýká se to jen žen. Muži jsou na tom podobně. Nuda, nuda, šeď, šeď.

Ještě k tomu taková bunda musí být samozřejmě prošívaná s kožešinou na kapuci a nejlépe je, když jí ženy doplní módním kulichem s kožešinovou bambulí. Zajímalo by mě, jestli nějak ta kožešinová bambule souvisí se stejnými přívěsky, které se nosili na kabelkách. Možná je vyrábí stejní výrobci...Třeba těch bambulí měly přebytek, tak z nich začali dělat čepice. (V poslední době jsou též nezbytností reflexní pásky na kabelce. Ty snad někde rozdávali zadarmo. Nějak je nechápu.)


A v čem chodím já?


Já jsem trošku rezignovaná. V mé velikosti 56 je běžně malý výběr všeho, zimních věcí je ještě méně. Mým snem je pořádný kabát do mrazů (ne bunda) a teplounká sukně tamtéž. Bohužel, díky mizivému výběru také chodím jako „temná bytost“.Černá prošívaná bunda s kožešinou na kapuci, tmavé kalhoty a hnědé boty. Celou zimu jeden outfit.
Dost nuda. Mohla bych vyměnit kalhoty....Když já holt nosím celý rok jen tmavé. Barevné jsou mi proti srsti. A co boty? Koupila jsem si jediné zimní, které jsem onehdy sehnala. Mám totiž nejen velké tělo, ale i nohy.... No a bunda? Taky jediná možná, když jsem zrovna potřebovala...


Možná na konec dojde alespoň na tu kabelku. Dobrý nápad.
A jak to vidíte vy? Všímáte si také velké zimní uniformity? Co nosíte?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.